Dr. Abdullah Elen Öğretim Üyesi


1981 yılında Bursa’nın Osmangazi ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini aynı şehirde tamamladı. 1997 yılında Bursa Tophane Anadolu Meslek Lisesi Bilgisayar Donanım bölümünü kazanarak bilişim dünyasına ilk adımını attı. Buradan 2001 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Donanımı ön lisans programında öğrenime başlayıp 2003 yılında mezun oldu. 2003–2005 yılları arasında çeşitli firmalarda tekniker ve programcı olarak görev yaptı. Lisans öğrenimini 2005–2008 yılları arasında Zonguldak Karaelmas (Bülent Ecevit) Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği programında tamamladı. Mezun olduktan sonra aynı yıl Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimine başladı. Bunu takip eden 2009 yılında Karabük Üniversitesi T.O.B.B. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri bölümünde Öğretim Görevlisi olarak akademik kariyerine başladı ve 2009-2018 yılları arasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığında üniversitenin ihtiyaç duyduğu yazılım sistemlerini geliştirmek üzere görev yaptı. 2013 yılında Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora öğrenimine başlayarak, 2018 yılında mezun olmuştur ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

1997-2001

Meslek Lisesi

Bursa Tophane Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi “Bilgisayar Donanım” bölümünü tamamlayarak, Teknisyen unvanını kazanmıştır.

2001-2003

Ön Lisans (A.Sc.)

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri bölümü “Bilgisayar Donanımı” programını tamamlayarak, Tekniker unvanını kazanmıştır.

2005-2008

Lisans (B.Sc.)

Zonguldak Karaelmas (Bülent Ecevit) Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi bölümü “Bilgisayar Öğretmenliği” lisans programı, Karabük.

2008-2011

Yüsek Lisans (M.Sc.)

Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Anabilim Dalı’nda “Çizelgeleme Probleminin Sezgisel Optimizasyon Yaklaşımıyla Çözümü” üzerine Yüksek Lisans tezi hazırlamıştır.

2013-2018

Doktora (Ph.D.)

Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı’nda “Periferik Yayma Sonuçlarının Otomatik Analizi için Zeki Denetimli Sistem Tasarımı” üzerine Doktora tezi hazırlamıştır.


Kazanılan Ödüller

Yılı Ödül Adı Alındığı Kuruluş Faaliyet Alanı
2007 Teşekkür Belgesi T. C. Karabük Valiliği Gençlik Haftası IV. Tiyatro Etkinlikleri
2007 Teşekkür Belgesi Z.K.Ü. Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı XIII. Spor Şölenleri ve Sanat Haftası
2013 Onur Belgesi Karabük Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyetin Kuruluşunun 90. Yılı Etkinliği
2013 Katılım Belgesi Bilgi Güvenliği Derneği VI. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı

Araştırma Konuları

Ağırlıklı olarak üzerinde çalışmakta olduğum konuların grafiksel gösterimleri..

Image
Machine
Optimization
BioMedical